Шукати в цьому блозі

суботу, 6 лютого 2016 р.

З приводу перейменування вулиць населених пунктів Абазівської сільської ради та проблеми, що існують


21 травня 2015 року вступив у дію Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Необхідно визначитися із новими назвами вулиць, площ, географічних об’єктів органи місцевого самоврядування мають півроку — до 21 листопада 2015 року. Якщо ж після спливу цього строку органи місцевого самоврядування не приймуть відповідного рішення, воно приймається головою відповідної міської (сільської, селищної) ради у тримісячний термін(у формі розпорядження), тобто до 21 лютого 2016. У випадках, коли такі рішення не приймаються ні міською (сільською, селищною) радою та відповідним міським (сільським, селищним) головою - таке перейменування здійснюється розпорядженням голови відповідної обласної державної адміністрації, який зобов’язаний прийняти його у тримісячний строк  - до 21 травня 2016 року.
Громадяни населених пунктів задають велику кількість запитань з приводу проблематичності перейменування вулиць. Основні з них: які незручності  створить перейменування, клопоти з документами для звичайних мешканців вулиці, яку хочуть перейменувати; при перейменуванні вулиць необхідно буде заплатити з сільського бюджету тисячі гривень. Невже ця процедура дійсно настільки складна та дорога для громадянина? Скільки насправді коштуватиме перейменування вулиці?  Який термін  існує для перейменування? Виходячи лише із чинного законодавства пояснюємо проводження цієї процедури.
·         При перейменуванні вулиці її жителям не потрібно буде шикуватися в чергу до структур технічної інвентаризації чи Міграційної служби України (в минулому паспортний стіл), щоб виправити адресу в документах. Адже тривалість процедури перереєстрації не обмежена в часі. Перереєстрацію мешканець вулиці може проходити будь-коли під час заміни паспорта, оновлення фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли у людини виникає потреба звернутись до паспортиста. Ті мешканці, які захочуть одразу після прийняття місцевою радою відповідного рішення замінити назви вулиць у своїх документах, матимуть змогу провести всі дії самостійно, звернувшись до виконкому ради, який зобов’язаний надати довідку про перейменування тої чи іншої вулиці. Потім жителі перейменованої вулиці мають звернутися до свого відділення Міграційної служби України і заповнити бланки на заміну адреси. Далі відповідна печатка у паспорт вноситься безкоштовно.
·          Зміна поштової адреси будинку або квартири згідно чинного законодавства не є підставою для того, щоб переробляти свідоцтво на право власності. Усі документи, які знаходяться на руках у власників, є чинними і юридичної сили не втрачають. При будь-яких діях із нерухомістю (майно продається, дарується, передається у спадщину), коли людині за законом необхідно звертатися до реєстраційних органів, структур БТІ, місцева рада безкоштовно видає мешканцям довідки про здійснене перейменування вулиці, які нотаріуси долучають до справи. В результаті, у витязі з реєстру прав власності вказується колишня адреса, а при оформленні нотаріальних договорів нотаріус, на основі рішення місцевої ради, яке буде у кожного нотаріуса, вказуватиме нову. Так само при зміні назви вулиці не потребують термінового переоформлення документи, видані архітектурою та земельним відділом.
·          Що ж стосується підприємців, офіційна зміна назви вулиці – не є підставою для визнання будь-яких документів недійсними, тобто не буде становити ніяких проблем ні для державної податкової інспекції, ні для самих підприємців. Чинним законодавством не передбачено обов’язкового внесення змін до свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності або ліцензію, яку має суб’єкт господарювання, на здійснення певного виду господарської діяльності у разі зміни назви вулиці, номерів будинку.
Тепер, скільки насправді коштуватиме перейменування вулиці сільському бюджету?
Місцевій владі потрібно просто оновити таблички-вивіски на початку та вкінці вулиці. Перейменування вулиці – прекрасний привід для цього. 
Що ж стосується заміни таблички у приватному секторі, то це питання вирішує сам власник. Органи влади можуть йому лише рекомендувати змінити табличку. 

Немає коментарів:

Дописати коментар