Шукати в цьому блозі

понеділок, 29 лютого 2016 р.

Про Полтавський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі


Фонд є державною, спеціалізованою, кредитно – господарською організацією. Кошти на кредитування Фонд отримує з державного та місцевих бюджетів.
Метою діяльності Фонду є збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва на селі шляхом надання довгострокових кредитів особам, що проживають у сільській місцевості, для придбання, будівництва, реконструкції, добудови та газифікації житла. Індивідуальні сільські забудовники користуються державним пільговим кредитом за умови їх проживання (або переселення для постійного проживання) у сільській місцевості в межах сіл і селищ, а також за межами сіл і селищ у відокремлених фермерських садибах та підтвердження ними своєї платоспроможності.

Кредити надаються на термін до 20 років, а молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім’ям (мати (батько) віком до 35 років) – до 30 років, з внесенням за користування ним плати у розмірі трьох відсотків річних.Позичальник, який має трьох і більше дітей (у тому числі усиновлених та/або таких, що перебувають під його опікою/піклуванням), звільняється від сплати відсотків за користування пільговим кредитом.Кредити надаються почергово. Позичальник, для постановки на чергу для отримання кредиту, надає документи згідно переліку, встановленому 
Обласна Програма "Власний дім" У першу чергу кредит надається :

– забудовникам для завершення раніше розпочатого індивідуального житлового будівництва;

– на будівництво та придбання житла – молодим спеціалістам, направленим працювати в сільську місцевість та працівникам бюджетної сфери;
– короткострокові кредити на облаштування інженерних мереж (газо-, водо- тепло-, енергопостачання), в тому числі шляхом заміни застарілого обладнання сучасним енергозберігаючим, в тому числі пенсіонерам.
Сума кредиту визначається Фондом з урахуванням рівня платоспроможності позичальника і не може перевищувати кошторисної вартості об’єкта кредитування та граничного розміру кредиту в сумі 100 тисяч гривень для добудови, реконструкції будинку, придбання житла, 200 тисяч гривень для спорудження нового житлового будинку і 15 тисяч гривень на короткострокові кредити для облаштування інженерних мереж (газо-, водо-, тепло-, енергопостачання).


Для підтвердження права на одержання кредиту та визначення його суми індивідуальний забудовник подає фондові:
2) клопотання органу місцевого самоврядування про надання кредиту;
3) паспорт громадянина України;
4) довідку про склад сім’ї;
5) документи, необхідні для визначення рівня платоспроможності позичальника (довідку про доходи позичальника і членів його сім’ї, одержані за попередні 12 місяців);
6) довідку, видану органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, про наявність (або відсутність) приватного житла;
7) копію документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків придбання житла);
8) проектно-кошторисну документацію або будівельний паспорт, вартість виготовлення яких може входити за згодою позичальника до суми кредиту (крім випадків придбання житла);
9) довідку про працевлаштування на підприємстві, в установі та організації, зазначених у пункті 4 цих Правил;
10) заяву власника житла чи об’єкта незавершеного житлового будівництва про згоду продати його із зазначенням погоджених з позичальником ціни та інших істотних умов договору купівлі-продажу (в разі придбання житла).

Адреса Фонду
Телефони: (05322) 2-68-53, (05322) 2-87-15, (050) 304-91-34, (067) 535-02-34
Прийом громадян:
Понеділок-четвер: 8.00 - 17.00 год.
П'ятниця: 8.00 - 16.00 год.
Перерва: 12.00 - 13.00 год.
Вихідні: субота, неділя. 

Концерт естрадної студії ДО-РЕ-МІ


Шановна, громада!!!
З радістю повідомляємо Вам, що в переддень Міжнародного жіночого дня  5 березня  2016 року о  18.00  у Абазівському сільському будинку культури відбудеться святковий 

Концерт естрадної студії ДО-РЕ-МІ ( керівник В.В. Скляр ), та гостей свята - колективу сучасної хореографії SOUL DANCE 

https://vk.com/nasha_abazivka


Молодіжна дискотека -  з 21.00


Давайте разом підтримаємо молодих виконавців, відпочинимо та створимо чудову атмосферу свята. Долучайтесь!!!



середа, 24 лютого 2016 р.

КОРОТКО ПРО ЮРИДИЧНУ ПРОЦЕДУРУ ВСТАНОВЛЕННЯ ЛІХТАРІВ НА СТОВПАХ (ВУЛИЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ)

Шановні жителі, чи знаєте Ви, яка юридична процедура встановлення ліхтарів на стовпах, які знаходяться біля кожного будинку? Чи може житель села самостійно встановити освітлювальну лампу? Чи потрібно підключати її до лічильника у будинку жителя села? Хто сплачує за електроенергію для вуличного освітлення: житель села, сільська рада чи РЕМ (районні електричні мережі)?

Згідно з Розпорядженням «Про заходи щодо поліпшення освітлення населених пунктів» від 20.10.2004 №761-р освітлення населених пунктів фінансується за рахунок місцевих бюджетів. Утримання вуличного освітлення та зовнішніх електромереж регулюється також Порядком проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів від 12.02. 2004 р. за № 189/8788.

Ініціатива щодо освітлення вулиць або доріг може виходити як від органів місцевого самоврядування, так і від громадян, які проживають у населеному пункті. Цілком логічно, що ініціатива повинна йти,  в першу чергу, від депутата округу - де потрібно встановити вуличні ліхнарі. Так, відповідно,  депутати округу формують пропозиції і на сесії вносять до їх Програми соціально-економічного розвитку та затверджують рішенням сесії Абазівської сільської ради.
Наступний крок: органи місцевого самоврядування спільно з відділом містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства розробляють проект освітлення, розглядають також фінансовий бік цього питання (час підготовки проекту і його вартість). Проект затверджується на сесії Абазівської сільської ради. Одночасно може вирішуватися питання балансової належності електромереж, опор, світильників та передачі безгосподарних об’єктів у комунальну власність територіальних громад.



Потім на конкурсній основі проводиться вибір компанії з утримання об’єктів електроосвітлення і укладається з нею договір. 
Експлуатація об’єктів електромереж регулюється Технічними правилами утримання об’єктів зовнішнього освітлення населених пунктів від 09.11.2007 №178. Отже, встановлення світлоточок, виявлення під час перевірок або за заявками громадян непрацюючих і пошкоджених ламп та їхня заміна, а також ліквідація пошкоджень, встановлення додаткових нових опор здійснюється за рахунок місцевого бюджету та обслуговується тією компанією, з якою укладено договір. Цією ж компанією регулюються графіки включення та виключення зовнішнього освітлення, які затверджують замовники робіт.
Житель села не може самостійно обслуговувати світлоточку, оскільки в нього немає професійної підготовки (досвід роботи, допуск до робіт з високою напругою), а також відповідного обладнання. Самостійні роботи є порушенням правил експлуатації та небезпечні для життя. Не допускається і забороняється самовільне встановлення вуличного освітлення.
Сільська рада здійснює сплату поточних рахунків за використану електроенергію(вуличне освітлення) Всі питання щодо вуличного освітлення вирішуються з обслуговуючою компанією за заявкою Абазівської сільської ради (письмовою або телефоном).



вівторок, 23 лютого 2016 р.

О Г О Л О Ш Е Н Н Я

 Повідомляємо Вам, що 27.02.2016  року  з  08.30  буде здійснюватись безкоштовний вивіз  побутового  сміття.  Шановні жителі с. Абазівки збір сміття  буде проводитись на транспорт - трактор з причіпом чи автомобіль, що буде здійснювати рух по Вашій вулиці. Пам'ятайте, що завантаження побутового сміття здійснюють саме власники домогосподарств відповідних вулиць. Будьте ввічливими, організованими та допомогайте  літнім та одиноким жителям. Додаткову інформацію можна отримати у депутата Вашого округу (http://abazivka.blogspot.com/p/blog-page_46.html)


Дотримуйтесь Правил благоустрою.                                Сільвиконком

неділя, 21 лютого 2016 р.

З Днем рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.


Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.
Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України! Не будьмо байдужими! Захистімо своє найрідніше і найдорожче – мову своїх батьків, мову свого народу!


       Сільський голова                                                                                   П.І. МІХНО

субота, 20 лютого 2016 р.

Колектив сучасного танцю "Soul Dance"

Засновник колективу сучасного танцю "Soul Dance"
хореограф-керівник Ломакіна Наталія Олександрівна
запрошує Вас відвідати набір  у групи танцю:
  • Молодша (6-12 років)- 16.00
  • Старша (з 13 років)-17.00
  • Танцювальний фітнес ( усі вікові категорії) 18.00.

Головні напрямки сучасної хореографії у колективі сучасного танцю "Soul Dance" :
  •  Contemporary (Контемпорарі)
  •  стилізований народний танець
  • Hip-hop
  • Lady style
  • Dancehall
  • Twerk
За всіма організаційними питаннями звертайтесь  будь ласка за  tel. +380997713469 
https://vk.com/showgroup_sd

Давайте разом створимо відділення колективу сучасного танцю "Soul Dance"

у Абазівській територіальній громаді


ЧЕКАЄМО НА ВСІХ БАЖАЮЧИХ 1 БЕРЕЗНЯ 2016 РОКУ У СІЛЬСЬКОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ 
(прохання бажаючих з собою мати змінний одяг та взуття).
Засновник та хореограф-керівник колективу сучасного танцю "Soul Dance,  Ломакіна Наталія Олександрівна, дипломований хореограф, засновник шоу групи "SD", учасниця TV проекту "Танцюють всі! 

Мій головний девіз - 
"Навчимо танцювати всіх і кожного !"


Бажаєш:
  • наповнити своє життя кольоровими барвами
  • навчитися танцювати чи підняти свій танцювальний рівень
  • просто позбутися зайвої ваги і мати хоббі
  • приймати активну участь у заходах села та м. Полтава
  • відвідувати майстеркласи відомих педагогів України з сучасного танцю
  • приймати участь у фестивалях та конкурсах

Тоді  приходь і  приєднуйся до нашого колективу!!!
1 березня 2016 року у Абазівському сільському будинку культури


четвер, 18 лютого 2016 р.

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні. 
Шановні мешканці Абазівської сільської ради!
Президент України підписав Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Відтепер щорічно 20 лютого по всій Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Цей день - увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.
 Пам'ятаймо нашу історію та творімо наше мирне майбутнє!
 Слава Україні! Вічна пам'ять нашим Героям! 

Сільський голова                                                              П.І. Міхно

Нова мова - новий світ

Нова мова – новий світ!
У рамках реалізації Указу Президента України «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні» територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавського району у співпраці з депутатом Мачухівської сільської ради, викладачем-волонтером – Іриною Володимирівною Власюк, започатковано роботу «Школи англійської мови». Урочисте відкриття перших двох груп, що пройдуть курс розмовної англійської мови, відбулося 4 лютого 2016 року на базі відділення соціально-побутової адаптації за адресою с. Розсошенці, вул. Леніна 7. До слухачів школи зараховано 25 чоловік, з числа жителів Полтавського району – пенсіонерів за віком та інвалідів, старше 18 років, які прагнуть до самовдосконалення й розвитку, незважаючи ні на свій поважний вік, ні на подекуди обмежені фізичні можливості чи життєві труднощі. Навіть складні погодні умови не стали на перешкоді для відвідання першого заняття, на якому наші слухачі вже освоїли декілька важливих повсякденних фраз іноземною мовою та приступили до вивчення азів англійської граматики. Тож, бажаємо слухачам «Школи англійської мови» незгасаючої жаги до нових знань, віри у свої сили, наполегливості у навчанні та, звісно, успіхів!
Запрошуємо жителів Полтавського району, з числа пенсіонерів та інвалідів з 18 років, незалежно від рівня та профілю вашої освіти, до попереднього запису на навчання у другому півріччі. Курси безкоштовні, кількість місць обмежена! За додатковою інформацією звертайтеся за адресою м. Полтава, вул. Шевченка 7, 4-й поверх, кабінет відділення соціально-побутової адаптації. Телефон для довідок: 56-49-20

середа, 17 лютого 2016 р.

О  Г  О  Л  О  Ш  Е  Н  Н  Я

     Шановні жителі с. Абазівка вул. Жовтнева, пров. Жовтневий,  вул. Ватутіна та пров. Ватутіна
Завтра 18 лютого 2016 року буде частково відсутнє постачання електроенергії з 8:00-  16:00 в зв'язку з проведенням ремонтних робіт.

Дякуємо  Вам за  розуміння!!!  

вівторок, 16 лютого 2016 р.

Про чемпіонат Полтавської області з армспорту серед чоловіків, жінок, юніорів та юніорок і молодших.

Днями у Полтаві в актовому залі Полтавського кооперативного технікуму пройшов чемпіонат Полтавської області з армспорту серед чоловіків, жінок, юніорів та юніорок і молодших. У змаганнях взяли участь спортсмени з Полтавського, Кобеляцького, Козельщинського та інших районів Полтавщини.
В індивідуальному заліку переможцем змагань став:

 — Клименко Андрій  (вагова категорія 110 кг)
1 місце ( в змаганнях на ліву і праву руку)


ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!!!

http://abazivka.blogspot.com/p/blog-page_28.html

Про компенсацію за проїзд транспортом пільгових категорій громадян

Компенсація за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій  громадян на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км) на 2016 рік

 КАТЕГОРІЇ ГРОМАДЯН, ЯКІ МАЮТЬ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ: 
  • учасники бойових дій;
  •  інваліди війни;
  • особи, які супроводжують інвалідів війни І групи;
  • діти з багатодітних сімей;
  • інваліди;
  • особи, які супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи);
  •  батьки загиблих військовослужбовців;
  • інваліди військової служби.

Пільговик має право на відшкодування вартості квитка (вартість проїзду автобусом, автостанційний збір та плата за попередній продаж квитків):
  • 40 поїздок на рік на міжміських внутрішньообласних маршрутах 
  • 10 поїздок на рік на міжміських міжобласних маршрутах). 


Пільговик звертається до управління соціального захисту населення Полтавської райдержадміністрації :
м. Полтава, вул. Короленка, 7, кабінет № 2; телефон: 7-43-14

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ:

  • оригінал паспорта;
  • оригінал ідентифікаційного коду;
  • пільгове посвідчення;
  • проїзний документ (квиток) із зазначенням прізвища, ініціалів та номера пільгового посвідчення;
  • відкритий поточний рахунок у банківській установі або у поштовому відділенні за місцем реєстрації (для виплати компенсації).

неділя, 14 лютого 2016 р.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

      15 лютого воїни-інтернаціоналісти України відзначають на державному рівні  День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
15 лютого минуло 27 років, коли останній радянський солдат покинув багатостраждальну землю Афганістану, коли припинилася безглузда, жорстока війна за участі радянських солдатів, наших громадян і земляків. Це день пам'яті тих бійців, які, виконуючи свій військовий обов'язок і присягу, воювали та гинули на чужині.
15 травня 1988 року відповідно до Женевської угоди почався перший етап виводу військ із Афганістану. Остаточно війська виведено 15 лютого 1989 року. Через афганську війну (1979-1989 рр.) пройшло понад 160 тисяч українців.



Вшановуємо наших воїнів-інтернаціоналістів, які проживають зараз на території Абазівської сільської ради , а саме :
  • Дрібного Юрія Володимировича 
  • Дмитренка Віктора Івановича  
  • Скриль Миколу Олексійовича  
  • Северина Івана Михайловича  
  • Половенка Артура Івановича 
  • Васільєва Олексія Вікторовича 
  • Гнєдова Олега Борисовича                                     

пʼятниця, 12 лютого 2016 р.

Щодо здійснення перейменувань назв вулиць населених пунктів Абазівської сільської ради

Сьогодні 12.02.2016 року о  15-00  год. в приміщенні сільського будинку культури відбулися громадські слухання щодо здійснення перейменування назв вулиць населених пунктів Абазівської сільської ради, на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» 
Дякуємо жителям Абазівської сільської ради за активну громадську позицію. Якщо характеризувати громадські слухання вцілому, то  зібралася разновікова активна громадськість, що дійсно переймається проблемами розвитку територіальної громади. Запропоновані ініціативною групою варіанти для перейменування, активно обговорювалися. Очікувано, було задекларовано багато думок, щодо перейменування, запропоновано  різні варіанти назв вулиць, та назви вулиць, що отримали  схвалення на  відповідних округах.  Вцілому був присутній конструктив та бажання плідної співпраці. За результатами громадських слугхань, що проводились у відповідності про ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ В ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ АБАЗІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ було прийнято наступне, а саме 
перейменувати: 

  • вул. Жовтнева та пров. Жовтневий - відповідно на вул. Шкільна та пров. Шкільний
  • вул. Котовського - відповідно на вул. Довженко
  • вул.Зигіна- відповідно вул. Сонячна
  • вуд. Пархоменка- відповідно вул. Вишнева
  • вул. Ватутінa - відповідно вул. Центральна
  • пров. Ватутіна - відповідно на пров. Ветеринарний 



Рішення громадських слухань донести до депутатського корпусу на наступній  сесії Абазівської сільської ради, та запропонувати врахувати думку громадян територіальної громади.

понеділок, 8 лютого 2016 р.


О  Г  О  Л  О  Ш  Е  Н  Н  Я

     Шановні жителі населених пунктів Абазівської сільської ради Полтавський Батальйон Небайдужих просить Вас продовжити ініціативу щодо збору продуктів харчування для військовослужбовців  і бійців добровольчих батальйонів з Полтавщини,  що перебувають в зоні АТО
Потрібні : картопля, капуста, морква, столовий буряк, консервована продукція, часник, дитячі малюнки та інше.
Пункти збору :
·      Прохідна ТОВ «ДУКЛА» (вул. Гоголя)
·      Великий магазин (вул. Білоусько)

Зібрану продукцію буде передано до Свято-Успенського собору УПЦ КП (м. Полтава) та відправлена в зону АТО 11.02.2016 року

Нехай Бог береже наших захисників і нашу Україну!!!
Не будьте байдужими!!!

Дякуємо  Вам за  розуміння!!! 


https://www.facebook.com/pl.volonter
О  Г  О  Л  О  Ш  Е  Н  Н  Я


      12.02.2016 року о  15-00  год. в приміщенні сільського будинку культури відбудуться громадські слухання щодо здійснення перейменування назв вулиць населених пунктів Абазівської сільської ради, на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» від 25 травня 2015 року
   
        Запрошуються всі бажаючі.                                                            Сільвиконком.

субота, 6 лютого 2016 р.

В Абазівці розпочали громадське обговорення перейменування вулиці Жовтнева

     В Абазівці розпочато громадське обговорення  перейменування  вулиці Жовтнева та провулка Жовтневого. На обговорення депутатом округу С.В. Сторожевим  було запрошено  сільського голову П.І. Міхно, жителів с. Абазівки вулиці Жовтнева та провулка Жовтневий, депутатів сільської ради Н.І. Шило О.В. Рій. 
Голова Абазівської сільської ради  П.І. Міхно  ознайомив присутніх, що  з 21 травня 2015 року вступив у дію Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Межканців вулиць було ознайомлено з необхідністю визначитися із новими назвами вулиці і провулка. Якщо жителі і  органи місцевого самоврядування не приймуть відповідного рішення про перейменування,  воно приймається головою відповідної сільської ради у тримісячний термін (у формі розпорядження), тобто до 21 лютого 2016. У випадках, коли такі рішення не приймаються сільською радою та відповідним сільським  головою - таке перейменування здійснюється розпорядженням голови відповідної обласної державної адміністрації, який зобов’язаний прийняти його у тримісячний строк  - до 21 травня 2016 року

Сільський голова П.І. Міхно  про дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»


Обговорення, щодо перейменування  вул. Жовтнева та пров. Жовтневий

депутат С.В. Сторожев  інформує жителів про початок громадського обговорення


    Тривала і палка дискусія стосовно доцільності перейменування вулиці,  і провулка Жовтневий мала емоційний характер, та утворювала низку найрізноманітних запитання до сільського голови П.І. Міхна, та присутніх депутатів сільської ради Н.І. Шило , О.В. Рій . Депутат О.В. Рій  ознайомив  присутніх з інформацією з перейменування вулиць населених пунктів Абазівської сільської ради та про проблеми і міфи, що існують. Громаді вулиці було запропоновано вести протокол обговорення. Депутат С.В. Сторожев  розпочав ведення протоколу  фіксуючи думки виступаючих. У фінальній частині обговорення спільно з активними громадянами депутат ознайомив з вмістом та резолюцією громадського обговорення. Так було запропоновано не перейменовувати вулицю і провулок Жовтневий, та зберегти його теперішню назву про, що було зібнано  25 підписів жителів. 
   Учасники громадського обговорення виступили за збереження назви вулиці і провулка Жовтневий. Жителі вище згаданої вулиці мотивували це тим - що назва походить від назви місяця року, а саме -  жовтня, місяця  в якому в Україні святкується і вшановується День Українського козацтва та День Збройних Сил України. Сільській раді запропоновано звернутися до Полтавської районної, обласної рад та адміністріцій  з пропозицією збереження назви вулиці і провулка - вул. Жовтнева, пров. Жовтневий. Протокол громадського обговорення буде в понеділок передано юрист-консультанту Абазівської сільської ради.  


З приводу перейменування вулиць населених пунктів Абазівської сільської ради та проблеми, що існують


21 травня 2015 року вступив у дію Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Необхідно визначитися із новими назвами вулиць, площ, географічних об’єктів органи місцевого самоврядування мають півроку — до 21 листопада 2015 року. Якщо ж після спливу цього строку органи місцевого самоврядування не приймуть відповідного рішення, воно приймається головою відповідної міської (сільської, селищної) ради у тримісячний термін(у формі розпорядження), тобто до 21 лютого 2016. У випадках, коли такі рішення не приймаються ні міською (сільською, селищною) радою та відповідним міським (сільським, селищним) головою - таке перейменування здійснюється розпорядженням голови відповідної обласної державної адміністрації, який зобов’язаний прийняти його у тримісячний строк  - до 21 травня 2016 року.
Громадяни населених пунктів задають велику кількість запитань з приводу проблематичності перейменування вулиць. Основні з них: які незручності  створить перейменування, клопоти з документами для звичайних мешканців вулиці, яку хочуть перейменувати; при перейменуванні вулиць необхідно буде заплатити з сільського бюджету тисячі гривень. Невже ця процедура дійсно настільки складна та дорога для громадянина? Скільки насправді коштуватиме перейменування вулиці?  Який термін  існує для перейменування? Виходячи лише із чинного законодавства пояснюємо проводження цієї процедури.
·         При перейменуванні вулиці її жителям не потрібно буде шикуватися в чергу до структур технічної інвентаризації чи Міграційної служби України (в минулому паспортний стіл), щоб виправити адресу в документах. Адже тривалість процедури перереєстрації не обмежена в часі. Перереєстрацію мешканець вулиці може проходити будь-коли під час заміни паспорта, оновлення фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли у людини виникає потреба звернутись до паспортиста. Ті мешканці, які захочуть одразу після прийняття місцевою радою відповідного рішення замінити назви вулиць у своїх документах, матимуть змогу провести всі дії самостійно, звернувшись до виконкому ради, який зобов’язаний надати довідку про перейменування тої чи іншої вулиці. Потім жителі перейменованої вулиці мають звернутися до свого відділення Міграційної служби України і заповнити бланки на заміну адреси. Далі відповідна печатка у паспорт вноситься безкоштовно.
·          Зміна поштової адреси будинку або квартири згідно чинного законодавства не є підставою для того, щоб переробляти свідоцтво на право власності. Усі документи, які знаходяться на руках у власників, є чинними і юридичної сили не втрачають. При будь-яких діях із нерухомістю (майно продається, дарується, передається у спадщину), коли людині за законом необхідно звертатися до реєстраційних органів, структур БТІ, місцева рада безкоштовно видає мешканцям довідки про здійснене перейменування вулиці, які нотаріуси долучають до справи. В результаті, у витязі з реєстру прав власності вказується колишня адреса, а при оформленні нотаріальних договорів нотаріус, на основі рішення місцевої ради, яке буде у кожного нотаріуса, вказуватиме нову. Так само при зміні назви вулиці не потребують термінового переоформлення документи, видані архітектурою та земельним відділом.
·          Що ж стосується підприємців, офіційна зміна назви вулиці – не є підставою для визнання будь-яких документів недійсними, тобто не буде становити ніяких проблем ні для державної податкової інспекції, ні для самих підприємців. Чинним законодавством не передбачено обов’язкового внесення змін до свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності або ліцензію, яку має суб’єкт господарювання, на здійснення певного виду господарської діяльності у разі зміни назви вулиці, номерів будинку.
Тепер, скільки насправді коштуватиме перейменування вулиці сільському бюджету?
Місцевій владі потрібно просто оновити таблички-вивіски на початку та вкінці вулиці. Перейменування вулиці – прекрасний привід для цього. 
Що ж стосується заміни таблички у приватному секторі, то це питання вирішує сам власник. Органи влади можуть йому лише рекомендувати змінити табличку. 

середа, 3 лютого 2016 р.

Виїзний прийом соціальної бригади

05.02.2016 року о 9:30  в приміщенні  сільської ради (будинку культури) буде проводитись виїзний прийом соціальної бригади територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавського району, де будуть надаватися послуги пенсіонерам та інвалідам ( з 18 років):

  • перукарські послуги (жіноча стрижка 15,90 грн.. чоловіча стрижка 11,95грн..)
  • юридично-консультаційні
  • інформаційно-роз'яснювальні
  • замовлення на обслуговування майстрами шиття та ремонту взуття
  • послуги медичної сестри (відбір крові для хворих на цукровий діабет)
При собі мати пенсійне посвідчення та паспорт

Довідки за телефоном 7-43-14

Шановні односельці поширюйте інформацію серед пенсіонерів.



З КВІТНЯ НАБУВАЮТЬ ЧИННОСТІ НОВІ ПРАВИЛА ОПЛАТИ ЗА ГАЗ

У квітні 2016 року для побутових споживачів газу набувають чинності нові правила розрахунків за газопостачання. Зміни пов'язані з введенням європейської моделі газового ринку в Україні. Щомісячний платіж за газ буде складатися з двох частин: перша буде змінною, і її розмір буде залежати від обсягу спожитого газу; друга частина буде фіксованою, це свого роду абонентська плата з боку споживача «за доступ до потужності» газопроводу.

За пропозицією  НАК «Нафтогаз України» прийнята концепція, по якій побутові споживачі газу платитимуть за послугу доставки газу щомісячно рівними сумами, незалежно від того, який обсяг газу використаний. «Абонентська плата за доступ до «розподільної трубі» буде від 17 до 29 гривень на місяць. Залежно від того, який у вас лічильник і які прилади: якщо тільки плита - 17 гривень, якщо котел - 29 гривень.Зараз оплата за транспортування газу закладена в кінцеву ціну газу для споживача, а після переходу на нову систему цієї складової вже не буде в рахунках, що виставляються компаніями-постачальниками. Тому з квітня споживачам потрібно буде платити за газ за двома договорами: за використаний газ за контрактом з компанією-постачальником; за доставку газу за контрактом з газорозподільною компанією (облгазом) - тобто за доступ до потужності газопроводу.http://poltavagaz.com.ua/Ось такі зміни чекають нас...

понеділок, 1 лютого 2016 р.

У ПОЛТАВСЬКОМУ РАЙОНІ ПРИЙНЯЛИ ПРОГРАМУ ЩОДО ПІЛЬГОВОГО ХАРЧУВАННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ


Депутати Полтавської районної ради затвердили програму, згідно з якою учні 1-4 класів та учні окремих пільгових категорій району харчуватимуться безкоштовно.
28 січня 2016 року відбулося друге засідання третьої позачергової сесії Полтавської районної ради сьомого скликання, яке провела голова районної ради Оксана Гончаренко. У роботі сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Лідія Лепейко, керівники управлінь, відділів та секторів райдержадміністрації, представники засобів масової інформації.сільські голови, представники засобів масової інформації.

У ході роботи депутати затвердили програму "Розвитку та удосконалення організації харчування в загальноосвітніх навчальних закладах Полтавського району на 2016 рік" та прийняли рішення харчувати за рахунок коштів районного бюджету учнів 1-4 класів та учнів окремих пільгових категорій, які навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах району, а саме:
  • дітей 5-11 класів з малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
  • дітей-інвалідів, які навчаються у 1-11 класах;
  • дітей 1-11 класів, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків;
  • дітей 1-11 класів, які знаходяться на обліку в тубдиспансері та потребують додаткового харчування;
  • дітей 1-11 класів учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції.
Вартість харчування однієї дитини в день у загальноосвітніх навчальних закладах – 7 грн. 25 коп.

Завдяки програмі коштом району безкоштовно харчуватимуться, крім учнів 1-4 класів, діти із малозабезпечених сімей, діти-інваліди, діти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків, діти, які знаходяться на обліку в тубдиспансері та потребують додаткового харчування, діти учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції.
Для перевірки організації харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах створили тимчасову контрольну комісію.
У зв’язку із вирішенням питання про харчування дітей за рахунок коштів місцевого бюджету депутати внесли зміни до районного бюджету на 2016 рік.