Шукати в цьому блозі

четвер, 31 березня 2016 р.

Відкритий регіональний театральний фестиваль "В гостях у Гоголя"

З 1-го по  8-ме квітня Полтава стане театральною столицею України. У місті пройде вже VIII Відкритий регіональний  театральний фестиваль "В гостях у Гоголя". Разом з тим, колектив  відзначатеме 80-річчя з дня заснування Полтавського обласного театру. Особливістю фестивалю у цьому році у тому, що на сцені будуть не лише гоголівські п'єси. На свято запрошені кращі театральні колективи України. Так гості з Києва, Чернігова, Херсону, Миколаєва, Житомира, Кіровограда, Коломиї привезуть найкращі вистави. Фестиваль завершиться святковою програмою.


Полтавський академічний обласний український музично - драматичний театр імені М.В. Гоголя http://teatr-gogolya.pl.ua/

середа, 30 березня 2016 р.

Про сплату земельного податку у 2016 року

Шановні жителі, абазівської територіальної громади!!!
Звертаємо Вашу увагу !!!

Всі, хто має у користуванні земельні ділянки, необхідно отримати  у Абазівській сільські раді - розрахунковий рахунок для сплати земельного податку.  
Громадяни, що отримали пенсійне посвідчення у 2015-2016 роках для скасування плати за землю  необхідно  надати копії:

  • паспорту
  • пенсійного посвідчення
  • ідентифікаційного коду
Нагадуємо, що фінальний термін сплати земельного податку  31 серпня 2016 року.
Відсутність сплати, буде приводити до формування пені і нарахування відповідного штрафу.
Про громадян, що ухиляються від сплати земельного податку буде повідомлено відповідні компетентні органи та надано публічне повідомлення у доступних інформаційних джерелах.

Сільвиконком

четвер, 24 березня 2016 р.

Свято «Таланти моєї родини»

Сьогодні у Абазівському сільському будинку культури відбулось свято "Таланти моєї родини".
  Ініціатором проведення цього чудового дійства став  педагогічний колектив Абазівської ЗОШ І-ІІІст., а виконавцями батьки і діти, але давайте про все  по порядку.

В залі будинку культури зібралися учні школи їх батьки, близькі родичі та односельчани. 
На свято завітали сільський голова Міхно П.І., депутат Полтавської районної ради Рябокінь Г.К.,  депутат сільської ради Рій О.В. 
Сьогоднішньому  святу передувала робота.  Так впродовж березня в усіх класах Абазівскої школи були проведені родинні свята. Батьки і діти ділилися своїми талантами, розповідали про свої захоплення.
  
      Ведучі Половенко Ю.А.  і Мирошніченко О.Є.  яскраво розпочали свято і представили глядачам Мостинець Ольгу та Жужму Катерину із піснею «Почуття рікою»



    У кожній родині можна знайти таланти. Цим і займалась родина Мороз, яка  представила чудовий відеоряд про захоплення сім'ї. Із шести членів їхньої родини – четверо учні нашої школи. Зал активно реагував і свято набирало обертів. Учні менших класів уважно спостерігали за подіями, а на сцену вже зробили кроки Валерія Хорольська з мамою і виконали пісню «Україна»

Прекрасно, коли в сім’ї панують мир і злагода, взаєморозуміння, повага, кохання, вірність, теплота, затишок. Через сім’ю діти сподобляються дорослим, копіюють їх, орієнтуються на їх поведінку. Тому не дарма в народі кажуть: «Від доброго дерева добрий пагінець одійде, од добрих батька й матері піде й добра дитина».   
      Душею кожної сім’ї є мама. Мама, матуся, ненька – всьому початок. Усе прекрасне в людині від променів сонця і молока матері. Біля маминих рук, біля її слова й тепла маля стає великим і сильним, стає частиною свого народу. Саме таким був меседж авторського віршу від Вероніки Голуб.



 Мами учнів також доводили, що дуже талановиті. Серед них майстрині на всі руки Гринько Тетяна  – мама учениць 5 і 9 класів та Березницька Наталія мама учениці 5 класу. Свою майстерність вони донесли до глядацького залу через майстер- клас та яскраву "квіткову" презентацію.
  Слід відзначити роботи Трум Ірини. У 1 класі всіх вразили  її роботи, що були представлені для широкого загалу. З дитинства  батьки вчили дітей шанувати свій народ, його мову, землю свою, рідний край, бо ми є частинкою цього рідного нам і близького. Наші юні письменники примножують скарбницю синівського слова до рідної землі.  Авторські вірші було презентовано внуками  О. Тимошенко  та Л. Дмітрієвою.
З  кожного у нас бабусею у нас пов’язані згадки про дитинство. Бабуся — це світло, добро. Вона виховує своїх онуків щирими, працьовитими,  відповідальними.  Пісню присвячену бабусі виконала Оля Мостинець.  
Принести приємну радість, а заодно і самоствердитись у своїх здібностях та захопленнях ставлять за мету активні учні  Максим  Лобач і Світлана Перькова,  це переконливо довів чудовий танецьу їх виконанні.

Приємно, що серед учнів школи є вже професійний фотограф. Так було представлено фотороботи Наталії Ходіс.
Слід відзначити учасників районного огляду – конкурсу художньої самодіяльності «Веселка»  Голуб Вероніку, Гонтову Тетяну, Кучеренко Світлану.
           Учні школи доводили, що вміють не лише співати, танцювати, читати вірші, а й розважити своїм талантом. Увагу присутніх прикував до себе  Ярослав Остапчук з його гуморесками. Під оплески залу свято продовжувалось і майже логічно рухалось до завершення. А тим часом від родини Шкляруків Євгенії і Вадима лунала фінальна пісня цього святкового вечора "Смерека".


      Дякуємо учасникам, організаторам та гостям свята. Наявність такої кількості талановитих жителів нашого села доводить, що у  є нас велика спроможність і потенціал для розвитку територіальної громади. 

*фото любязно було надано В. Скляром, сценарій свята Ю. Половенко





середа, 23 березня 2016 р.

Меморандум про розвиток державних електронних аукціонів на Blockchain

23 березня в Києві у приміщенні Фонду інновацій та розвитку відбулося підписання Меморандуму про розвиток та імплементацію системи онлайн-аукціону в державних галузях на муніципальних та центральних рівнях. 



У розробці платформи eAuctoin 3.0 брали участь такі організації:IDF Reforms Lab, Distributed Lab, Ощадбанк, ПриватБанк, Microsoft, Unitybars.
Меморандум було підписано  засновником Фонду Інновацій та Розвитку (IDF Reforms Lab) Георгієм Вашадзе.https://www.youtube.com/watch?v=WptWDy4wqt8, представниками Адміністрації Президента України, органів місцевого самоврядування, керівниками компаній, народними депутатами України, громадськими діячами. Також  у заході брав участь губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі http://odesa.depo.ua/ukr/odesa/saakashvili-prokomentuvav-rozvitok-sistemi-detsentralizovanih-23032016180400 
До підписання  Меморандуму,  на запрошення  колеги,  засновника Фонду IDF Reforms Lab Георгій Вашадзедолучився і  депутат нашої сільської ради Рій Олексій Вадимович  та   представники   ГО "Інститут біомаси та сталого розвитку"





Текст меморандуму на трьох мовах доступний на сайті проекту eauction.idf.solutions.
Аукціон на базі Blockchain, коли він буде впроваджений в Україні, стане першим в світі прототипом використання державою  горизонтальної системи для приватизації і оренди державного майна, ліцензій і т. і.



За матеріалами https://www.facebook.com/479194282262857/photos/a.522002041315414.1073741835.479194282262857/522002734648678/?type=3&theater

понеділок, 21 березня 2016 р.

Генплан с. Абазівка Абазівської сільської ради

Генеральний план населеного пункту є основним містобудівним документом на місцевому рівні, призначеним для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту. Генеральний план є комплексним планувальним документом, обов'язковим для виконання. Його положення базуються на аналізі й прогнозуванні демографічних, соціально-економічних, природно-географічних, інженерно-технічних, екологічних, санітарно-гігієнічних, історико-культурних факторів і орієнтовані виключно на вирішення питань планування території села Абазівка. При розробці генерального плану впроваджується перший рівень зонування - функціональне зонування села Абазівка. 

Тому якість, прозорість та повнота генерального плану мають вплив на всю подальшу роботу з зонування у селі. Зважаючи на всі обставини прийнято рішення про оновлення генерального плану с. Абазівка, Абазівської  сільської ради, Полтавського  району Полтавської  області, який буде розроблено та затверджено в інтересах  територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. Генплан визначає принципові рішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території. 
Генеральний план с. Абазівка, Абазівської  сільської ради, Полтавського  району Полтавської  області буде містити графічні та текстові матеріали, в яких проведено аналіз існуючого стану  і визначено перспективи розвитку населеного пункту.
Зокрема визначаються:
  • пріоритетні напрямки розвитку населеного пункту, його перспективна планувальна структура та функціональне зонування;
  • перспективну чисельність населення, об’єми та структура нового житлового будівництва;
  • території для розвитку промисловості;
  • обґрунтовується доцільність зміни межі населеного пункту;
  • загальний стан довкілля, фактори, що його формують, надаються містобудівні пропозиції щодо поліпшення санітарно-гігієнічного та екологічного стану;
  • фокусуються території, що мають певні обмеження при їх використанні (природоохоронні, санітарно-гігієнічні, інженерно-будівельні та інші);
  • надаються пропозиції щодо вдосконалення транспортної та інженерної інфраструктури.
При визначенні перспектив розвитку населеного пункту в генеральному плані буде братися до уваги той факт, що генеральний план є документом, який визначає не лише територіальний розвиток населеного пункту, а і стратегію розвитку всіх сфер його життєдіяльності з метою досягнення стабільного сталого розвитку господарського комплексу, і на цій основі забезпечення всіх соціальних потреб його мешканців. 

Роботи з оновлення генерального плану було розпочато з прийняття відповідного рішення 36 позачергової сесії VI скликання від 08.10.2014 року "Про оновлення генерального плану с. Абазівка Абазівської сільської ради".  Ініціатором створення виступив депутатський корпус попереднього скликання та діючий на той час, Абазівський сільський голова - О.О. Половенко. Зараз роботи знаходяться у завершальній стадії свого виконання.   Станом на 1.03.2016 року оновлений генеральний план села Абазівка знаходиться на стадії обґрунтування розробником пропозицій. Після чого генеральний план буде направлено на погодження. Погоджений, генеральний план затверджується сесією Абазівської сільської ради. Кожний етап по розробці нового генерального плану села Абазівка зараз тримається під контролем діючого сільського голови  П.І. Міхно. Відповідальним за забезпечення необхідною і актуальною інформацією визначено -  землевпорядника 2 категорії - Н.В. Андрусенко. 

Подання декларації


Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до частини першої статті 12 Закону «Про засади запобігання і протидії корупції» на суб’єктів декларування покладено обов’язок щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до вказаного Закону.



Декларація - відомості про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, за формою введеною  Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»  

Декларант - суб’єкти декларування - особи, зазначені в пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», які зобов’язані подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру;

субота, 19 березня 2016 р.

20 березня - Міжнародний день щастя

Міжнародний день щастя
Будь-яка людина, що перебуває при здоровому глузді і тверезому розумі, прагне бути щасливою, або хоча б зовсім не проти того, щоб бодай зрідка, але відчувати такий стан, при якому присутнє почуття найбільшого внутрішнього задоволення своїм власним буттям, повноти і осмисленості життя. Когось це почуття залишає дуже рідко, хтось, навпаки, вже й забув, що може відчувати щось подібне, але бути щасливою людиною здавалося б дуже просто і дуже природньо.
Увага до питань щастя супроводжувала людство протягом всієї його історії. Про це написано і сказано так багато, що напевно окремо взятій людині не вистачить і усього її життя, щоб ознайомитися з повним переліком думок і міркувань з цього приводу. Однак, у спробі узагальнити цей величезний матеріал, цілком впевнено можна стверджувати, що питання щастя впритул стосується і моментів внутрішньої свободи людини, і зовнішніх факторів, які супроводжують її життя, таких понять як совість і честь, почуття власної гідності. І навіть взагалі може бути тісно пов’язане зі, здавалося б, зовсім незначними причинами та обставинами, які у багатьох просто можуть викликати відверту іронічну посмішку. Щастя можна легко втратити або позбутися. А його подальше здобуття або повернення може коштувати людині великих і неймовірних зусилль, забирати неабияку кількість сил та часу.
Враховуючи, що прагнення до щастя є основоположною метою людства, Генеральна Асамблея ООН 28-го червня 2012- го року, на своєму 118-му пленарному засіданні прийняла відповідну резолюцію, в якій запропонувала всім державам - членам і структурам самої системи організації Об’єднаних Націй, а також і іншим регіональним і міжнародним організаціям, широкому громадянському суспільству, включаючи як неурядові організації, так і приватних осіб, відзначати Міжнародний день щастя, і постановила щорічно проводити його 20-го березня.
За офіційним думку ООН, сприяння процесам сталого розвитку, справедливості та викорінення злиднів, більш комплексного та збалансованого підходу до економічного зростання, активне сприяння благополуччю всіх народів, невід’ємно стосується питань забезпечення щастя як для окремої особистості, так і для суспільства в цілому.


Підтримуючи дану ініціативу, ми щиро бажаємо всім і кожному бути щасливим! Нагадуємо, що навчитися радіти малому не так важко і під силу кожному з нас. Щастя і радість - це брати близнюки. Задовольняючись малим набагато легше отримати більше! Будьте щасливі, зі святом!
17 березня 2016 року Полтавською районною радою було прийнято Рішення _  4/УІІ-69
Про забезпечення харчуванням дітей  у таборах з денним перебуванням  протягом оздоровчого періоду 2016 року

Розглянувши подання районної державної адміністрації, враховуючи зміни до частини третьої статті 21 Закону України «Про загальну середню освіту», до частини третьої статті 5 Закону України «Про охорону дитинства», на виконання ст.61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з метою соціального захисту дітей, які потребують забезпечення повноцінним харчуванням протягом оздоровчого періоду, районна рада ВИРІШИЛА:

1. Організувати харчування дітей у таборах з денним перебуванням протягом оздоровчого періоду 2016 року.

2. Виділити з районного бюджету кошти на фінансування харчування дітей у таборах з денним перебуванням протягом оздоровчого періоду 2016 року, із розрахунку на одну дитину в день - 11 грн.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради в справах молоді, освіти, культури, духовності, медицини, спорту та соціального захисту населення і учасників антитерористичної операції.

Голова районної ради                                                        О.М. Гончаренко

За матеріалами http://poltrayrada.gov.ua/



вівторок, 15 березня 2016 р.

                                             ДО УВАГИ  ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧІВ 
                               НА ТЕРИТОРІЇ АБАЗІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ!!!

В зв'язку із зміною нормативно-грошової оцінки землі, відбулось збільшення вартості ставок земельного податку.
Звертаємось до  громадян, які мають у користуванні земельні ділянки з проханням  до 31.03.2016 року надати технічну документацію до Абазівської сільської ради для проведення верифікації (звірки даних) 
(рілля, житлове будівництво, багаторічні насадження тощо).
Дякуємо, Вам, за розуміння!!!

Сільвиконком

неділя, 13 березня 2016 р.

Сьогодні християни відзначають Прощену неділю

Це останній день перед початком Великого посту. І саме в цю неділю заведено просити пробачення у своїх рідних, друзів, знайомих за всі образи, завдані впродовж року. Пробачати кривдникові потрібно обов'язково. А якщо образа дуже велика, то можна відповісти: "Нехай Бог простить".





Читайте більше тут: http://expres.ua/main/2016/03/13/177382-sogodni-hrystyyany-vidznachayut-proshchenu-nedilyu

пʼятниця, 11 березня 2016 р.

Нова сторінка на блозі

Шановні жителі населених пунктів Абазівської сільської ради!

На веб-ресурсі територіальної громади ініціативною групою депутатів запропоновано створення окремої сторінки: 

НАША ГРОМАДА-НАШ ДІМ  і лише  ПОГАНИЙ ГОСПОДАР РУЙНУЄ ЙОГО

Про матеріал, що буде публікуватись більш детально Ви можете дізнатись :

Якщо коротко, то на сторінці можливо буде побачити фото не свідомих осіб і організацій, що порушують правила благоустрою населених пунктів.

 Дехто, напевно,  впізнає себе, сусіда чи власне подвір'я, вулицю.


Давайте разом наведемо лад у нашій громаді. 
Давайте разом зробимо нашу територіальну громаду чистішою і привітною!!!!


четвер, 10 березня 2016 р.

Шановні громадяни, не спалюйте - суху траву, опале листя, чагарники

Виконавчий комітет Абазівської сільської ради закликає громадян відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави, та чагарників.
         Вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності.
 с. Абазівка 2016 р.
         Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе. Гинуть рослини, комахи, молодняк звірів та птахів. Регулярні підпали зменшують біорізноманітність та порушують природну рівновагу. Знищується унікальна заповідна рослинність.
Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань. Часто до вогню потрапляє різне сміття, що істотно підсилює рівень забруднення повітря і збільшує шкоду для здоров’я.
 Пам’ятайте, за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
 Відповідно до ст.. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов даного дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 Відповідно до ст. 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
 Тож закликаємо громадян відмовитись від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків! Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

Сільвиконком

Сільський будинок культури буде з опаленням

Сьогодні в  Абазівському  сільському будинку культури розпочато монтаж стельових інфрачервоних обігрівачів.


Чому саме таке опалення?- запитаєте Ви. 
Встановленню (монтажу) такого виду опалення передувала виважена робота депутатського корпусу VI i VII скликань і сільських голів  Половенко О.О та Міхно П.І. Для цього було виконано низку економічних обгрунтувань, здійснено виїзди на об'єкти де працюють такі обігрівачі, проведено зустрічі з монтажними організаціями. В результаті цього ми наочно переконалися, що стельові інфрачервоні обігрівачі Білюкс безпечні у користуванні, тому  вибір і зупинили  саме на них. 
Якщо коротко про Білюкс, то слід знати  про роботу приладів наступне:
  • Теплі промені поширюються у просторі приміщення, не зашкоджуючи повітрю.
  •  Корисне тепло інфрачервоних обігрівачів можна порівняти з сонячними променями. 
  • Акумуляторами тепла стають будь - які поверхні – килими, підлоги, стіни, котрі віддають тепло у простір. 
  • Тепло інфрачервоних систем Білюкс залишається нечутним й невидимим для користувачів. 
  • Системи Білюкс нагрівають предмети в кімнаті: в результаті, людина відчуває комфорт, хоча температура на декілька градусів менша, аніж здається.
  •  За запевненнями фахівців, завдяки мінімальному перепаду температури від стелі до підлоги ( усього 0,3 м/с), опалення з допомогою інфрачервоних обігрівачів набагато вигідніше, аніж конвективне тепло. 

Доречі, у Європі подібне ноу-хау з’явилося ще у минулому столітті – в 1967 році. На сьогодення кращого рішення для екологічного й економного опалення годі й шукати. 

Обладнання вже зараз монтується  на стелю: отже, проводити зміни в  приміщенні загалом не потрібно.  Встанювлюються обігріваючі прилади у всіх приміщеннях сільського будинку культури. Орієнтовно роботи з підключення буде виконано за 2 -5 днів.




Маємо надію, що у залі   нашого Абазівського СБК (сільського будинку культури) тепер завжди буде тепло. Перший етап  з перетворення будинку культури у Центр дозвілля  розпочато....


понеділок, 7 березня 2016 р.

    


З першими променями весняного сонця ми відчуваємо пробудження природи, дихання свіжості, новизни, чистоти. Жінка, як весна, є символом початку нового життя, розквіту та розвитку. Без жінки не було б стільки світла, любові і тепла. У ніжних жіночих руках — благополуччя, затишок і гармонія сім'ї. Своєю мудрістю, турботою і душевною щедрістю жінка оберігає та надихає на нові успіхи. Щиро бажаю Вам невичерпної життєвої енергії та міцного здоров'я, особистого щастя та здійснення мрій! Нехай прекрасні почуття зігрівають Ваше серце, а в оселі панують добро, радість та добробут! Зі святом Вас чарівності і краси!

З повагою до Вас,  сільський голова                                            П.І. МІХНО

неділя, 6 березня 2016 р.

202 роки з дня народження видатного українця, поета, художника, прозаїка і драматурга Тараса Григоровича Шевченка

9 березня, минає 202 роки з дня народження видатного українця, поета, художника, прозаїка і драматурга Тараса Григоровича Шевченка.


Народився Тарас Шевченко 9 березня (25 лютого) 1814 року в селі Моринці в сім’ї хліборобів Григорія та Катерини Шевченків. Незабаром після його народження вони переїхали до села Кирилівки, де й пройшло все Тарасове дитинство.
У дев’ять років малий Тарас втратив матір. Батько, залишившись з малими дітьми, змушений був одружитися з вдовою Оксаною Терещенко, яка мала трьох своїх дітей.
Незабаром, в 11 років, Тарас осиротів, залишившись з мачухою, пише shevchenko.ukrlib. Пізніше вона зі своїми дітьми повернулася до Моринців, а Тарас пішов у найми до дяка Петра Богорського, який прибув із Києва. Не стерпівши знущань Богорського, Тарас утік від нього й почав шукати в навколишніх селах учителя-маляра. 1828 року Шевченка взяли козачком (слугою) до панського двору у Вільшаній (Звенигородського повіту на Київщині), куди він пішов по дозвіл учитися в хлипнівського маляра. Коли Тарасові минуло 14 років, помер Василь Енгельгардт і село Кирилівка стало власністю його сина – Павла Енгельгардта, Шевченка ж зробили дворовим слугою нового поміщика у вільшанському маєтку.
Майже два з половиною роки – з осені 1828-го до початку 1831-го – Шевченко пробув зі своїм паном у Вільні. Імовірно, що там він відвідував лекції малювання в професора Віленського університету Йонаса Рустемаса. Переїхавши 1831 року з Вільна до Петербурга, Енгельгардт узяв із собою Шевченка, а щоб згодом мати зиск на художніх творах, віддав його в науку на чотири роки до живописця Василя Ширяєва. Відтоді й до 1838 року Шевченко жив у будинку Крестовського (тепер – Загородний проспект, 8), де наймав квартиру Ширяєв. Ночами, у вільний від роботи час, Шевченко ходив до Літнього саду, змальовував статуї, тоді ж уперше почав писати вірші. Улітку 1836 року під час одного з петербурзьких нічних рисувальних сеансів у Літньому саду він познайомився зі своїм земляком – художником Іваном Сошенком, а через нього – з Євгеном Гребінкою, Василем Григоровичем і Олексієм Венеціановим, які познайомили Тараса з впливовим при дворі поетом Василем Жуковським.
Навесні 1838 р. Карл Брюллов і Василь Жуковський вирішили викупити молодого поета з кріпацтва. Енгельгардт погодився відпустити кріпака за великі гроші – 2500 рублів. На той час ця сума була еквівалентна 45 кілограмам чистого срібла. Щоб здобути такі гроші, Карл Брюллов намалював портрет Василя Жуковського – вихователя спадкоємця престолу, і портрет розіграли в лотереї, в якій взяла участь царська родина. Лотерея відбулася 22 квітня (4 травня) 1838 року, а 25 квітня (7 травня) Шевченкові видали відпускну. Після викупу Шевченко оселився на 4-й лінії Васильєвського острова в будинку №100. Незабаром він став студентом Петербурзької академії мистецтв, а вже там – улюбленим учнем Брюллова.
Будучи вже неабияким портретистом, упродовж навчання він опанував також мистецтво гравюри й виявив видатні здібності як графік та ілюстратор.
Водночас Шевченко наполегливо поглиблював свої знання, читав твори класиків світової літератури, захоплювався історією та філософією. Під враженням вістки про смерть автора «Енеїди» Шевченко написав вірш «На вічну пам’ять Котляревському». Разом із чотирма іншими його поезіями цей вірш побачив світ у альманасі Гребінки «Ластівка» (1841).
Першу збірку своїх поетичних творів Шевченко видав 1840 року під назвою «Кобзар». До неї увійшло вісім поезій: «Думи мої», «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка», «До Основ’яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч». Окремими виданнями вийшли поеми «Гайдамаки» (1841) та «Гамалія» (1844). Вірші Шевченка справили на українське суспільство велике враження, проте російська богема загалом негативно поставилася до молодого поета, звинувативши його найперше в тому, що він пише «мужицькою мовою». Під час першої подорожі до України Шевченко задумав видати серію малюнків «Живописна Україна». 30 жовтня (11 листопада) 1844 року комітет Товариства заохочення художників ухвалив дати Шевченкові грошову допомогу для видання «Живописной Украины», визначивши для цієї мети 300 рублів і зобов’язавши його надіслати для Товариства один примірник першого випуску видання. Перші шість офортів серії («У Києві», «Видубецький монастир у Києві», «Судна рада», «Старости», «Казка» («Солдат і Смерть»), «Дари в Чигирині 1649 року») вийшли друком у листопаді того ж року під назвою «Чигиринський Кобзар». 1844 року опубліковано передрук першого видання «Кобзаря» з додатком поеми «Гайдамаки». Того ж року Шевченко написав гостро політичну поему «Сон» з критикою самодержавної системи Російської імперії. Весну, літо й осінь 1845 року Шевченко провів у Мар’їнському на Полтавщині (Миргородський повіт) на запрошення предводителя дворянства Миргородського повіту Олександра Лук’яновича. Жив в окремому від панів приміщенні, малював портрети і краєвиди. Ставши співробітником Київської археографічної комісії, Шевченко багато подорожував Україною, збирав фольклорні й етнографічні матеріали та змальовував історичні й архітектурні пам’ятки.
Навесні 1846 року Шевченко прибув до Києва й оселився в будинку в колишньому провулку «Козине болото». У цей час були написані балади «Лілея» та «Русалка». У квітні Тарас пристав до Кирило-Мефодіївського братства. У березні 1847 року, після доносу, почалися арешти членів братства. Шевченка заарештували 5 (17) квітня 1847 на дніпровській переправі, коли він повертався до Києва, відібрали збірку «Три літа» й відправили під конвоєм до Петербурга. Там його ув’язнили в казематі Третього відділу імператорської канцелярії на Пантелеймонівській вулиці.
Шевченка звинуватили в написанні віршів «малоросійською мовою», з якими «могли посіятися й згодом вкоренитися думки про вигадане блаженство часів Гетьманщини, про щастя повернути ці часи й про можливість Україні існувати як окремій державі». На суді не доведено участі поета в Кирило-Мефодіївському братстві. Шевченка призначили рядовим в Оренбурзький окремий корпус із забороною писати й малювати. В Орській фортеці, всупереч забороні, Шевченко таємно малював і писав вірші, які йому вдалося переховати й зберегти в чотирьох «захалявних книжечках» (1847, 1848, 1849, 1850). Деяке полегшення становища Шевченка настало з весни 1848 року, коли його ввели як штатного художника до складу Аральської експедиції під командуванням лейтенанта Олексія Бутакова. Перебування на острові Кос-Арал було дуже продуктивним у творчості митця. Крім виконання численних малюнків, сепій та акварелей, Шевченко написав поеми «Царі», «Титарівна», «Марина», «Сотник» і понад 70 поезій, у яких відбитий емоційний стан поета. У квітні 1850 року Шевченка вдруге заарештували й після піврічного ув’язнення помістили в Новопетровському береговому форті, що на півострові Мангишлак; там він перебував сім років.
У Новопетровській фортеці, попри нагляд, моральне страждання й фізичне виснаження, Шевченко таємно провадив малярську й літературну діяльність. Лише під час Каратауської експедиції влітку 1851-го він виконав близько ста малюнків аквареллю й олівцем. Знайшовши коло форту добру глину й алебастр, Шевченко почав вправи в скульптурі. Серед виконаних ним скульптурних творів були й два барельєфи на новозавітні теми: «Христос у терновому вінку» та «Іоанн Хреститель». Поет тоді почав писати російською мовою повісті з українською тематикою й багатим автобіографічним матеріалом.
Друзі Шевченка клопотали про його звільнення, однак тільки в 1857-му, через два роки після смерті імператора Миколи I, клопотання увінчалися успіхом, і поета звільнили із заслання. Навесні 1858-го поет прибув до Петербурга, де його зустріли українські друзі та численні прихильники, серед них і родина Федора Толстого. У червні того ж року Шевченко оселився в Академії мистецтв, де жив до самої смерті. Щоб познайомитися з українським поетом, туди приїжджали Іван Тургенєв і Марко Вовчок, пише Вікіпедія. Діставши з чималими труднощами дозвіл, Шевченко влітку 1859 року повернувся в Україну, де не був дванадцять років. Тут відвідав своїх рідних – у Кирилівці та декого з давніх знайомих. У перших числах серпня 1859-го Шевченко приїхав до Києва й оселився на межі Куренівки та Пріорки, на Вишгородській вулиці. Тут Шевченка втретє заарештували і після кількаразових допитів зобов’язали повернутися до Петербурга. До останніх днів свого життя поет перебував під таємним наглядом поліції. Однак він створив багато нових творів.
У Петербурзі Шевченко вирішив зайнятися гравюрою, бо цей вид мистецтва можна було тиражувати. В останні роки Шевченко хворів ревматизмом, пороком серця, поліартритом і цирозом печінки – ці хвороби, з часом, ускладнилися водянкою. З осені 1860 року самопочуття Тараса Григоровича почало погіршуватися. 23 листопада, зустрівшись у М. М. Лазаревского з доктором Барі, Шевченко особливо скаржився на біль у грудях. Доктор, вислухавши груди, радив Шевченку поберегтися. Відтоді здоров’я його погіршувалося з дня на день. Січень і лютий Шевченко просидів майже безвихідно в кімнаті, зрідка тільки відвідуючи деяких знайомих.
26 лютого (10 березня) 1861 року Шевченко помер від водянки. На кошти друзів 1 (13 березня) його було поховано спочатку на Смоленському православному кладовищі в Петербурзі.
Після того, як п’ятдесят вісім днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу в квітні того ж року, перевезено в Україну й перепоховано на Чернечій горі біля Канева. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/03/09/sogodni_mynaie_202_roky_z_dnya_narodzhennya_tarasa_shevchenka_679142

Святковий концерт

В суботу у переддень Міжнародного жіночого дня в Абазівському сільському будинку культури відбувся  святковий концерт Естрадної студії "ДО-РЕ-МІ"
Очікувано на свято прийшло багато жителів, як  Абазівки так і сусідніх сіл. Відчувався гарний та позитивний настрій у залі. 
Сільський голова- Міхно П.І мав вступне слово. Павло Іванович привітав усіх чарівних представниць жіночої статі з Міжнародним жіночим днем, побажав здоров'я, наснаги і терпіння та подякував берегинь сімейного вогнища за підтримку. 
Концерт розпочався піснею від виконавців Ярослава Сердюка і Валентина Скляра - "8 Марта".


А далі у притаманній для себе манері виступали:
Олена Аносова, Юлія Козенко, Богдан Сергієць, Вероніка Пашко, Коля Нос, Марина Чуприна, Валерій Педенко. Звучали чарівні пісні. 






За кулісами сцени учасники підбадьорювали один одного, трішки хвилювалися та звичайно раділи заповненому залу гостей свята.

Запрошений колектив сучасної хореографії SOUL DANCE   (керівник Ломакіна Наталія Олександрівна) представив два діаметрально протилежні номери. В одному номері це були "вуличні дансери" в іншому "індійські танцівниці". 
 









Присутні в залі  палко підтримували всіх учасників і нагороджували їх оплесками. 



Слід відзначити гарну підготовку і професіоналізм всіх учасників концерту, чудову атмосферу та яскраві емоції, що вирували в залі.
Дякуємо учасникам і всім,  хто долучився до проведення цього чудового свята.