Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 30 грудня 2016 р.


Шановні жителі Абазівської територіальної громади!!!

Рік, що минає був сповнений серйозними програмами і заходами, цікавими ідеями, що принесли позитивні результати для нашої громади.

                         
Напередодні Нового Року ми бажаємо Вам і Вашим близьким доброго здоров'я, благополуччя, і радості у ваших будинках, здійснення всіх планів,  і починань. Бажаємо Вам натхнення та впевненості для того, щоб продовжувати робити нашу громаду краще!!!


сільський голова Павло Міхно
депутати Абазівської сільської ради


середа, 28 грудня 2016 р.

Головна ялинка нашої громади

  Ось і засяяла новорічними вогниками Головна ялинка нашої територіальної громади.

Приємно, що облаштування новорічної ялинки у нашій громаді вже має  ознаки приємної традиції. Так і цей рік не став винятком.  Як і в попередні роки за ініціативою місцевих жителів та депутатів Абазівської сільської ради Головна ялинка села перетворилася у святкову за 2 години.  До чарівного дійства долучилися  Сергій Сторожев, Лисенко Руслан, Роман Чернов, Олександр Біда, Сергій Черняєв та звичайно всі небайдужі жителі нашої громади, завдяки яким було придбано новорічні  яскраві гірлянди. 


   Переконані, що такі  приємні справи  у громаді можуть відбуватися лише при бажанні самих жителів створювати новорічні дива. Саме, ми з вами формуємо середовище в якому зростають майбутні покоління.
  Хочемо подякувати всім небайдужим жителям нашої територіальної громади, що долучилися до цього прекрасного дійства. 




Долучайтесь.
Привітайте один одного з Новим роком біля Головної новорічної ялинки разом з нами.
1 січня о 1:00

Ініціативна група

неділя, 18 грудня 2016 р.

Інформаційний блог Абазівської сільської ради вже має QR- код


Інформаційний блог Абазівської сільської ради вже має  QR- код 



        Код створено з метою поширення актуальної інформації про  Абазівську територіальну громаду. 

        Відкритість і доступність інформації – один з важливих факторів успішного розвитку суспільства, соціальної злагоди і партнерства. Ми намагаємося, щоб робота адміністрації сільради була зрозумілою та відкритою. Для нас важливо інформувати мешканців про всі помітні події, які відбуваються в житті Абазівської територіальної громади.

Що таке QR код?


                             Шановні жителі нашої територіальної громади!
Повідомляємо Вам про початок роботи  Блогу Абазівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.

      Сьогодні  суспільство спонукає школярів працювати  у більшому потоці інформації і саме школа, і безпосередньо учитель  та батьки  є координаторами цього інформаційного потоку. Так, зараз цілком зрозуміло, що  блоги школи і вчителів це новітні методи донесення інформації від педколективу до учнів, і їх батьків, що стають можливі завдяки розвитку досяжних технологій. Майбутнє наших дітей – це життя і праця у новому цифровому суспільстві, у якому володіння ІКТ (інформаційно комунікаційними технологіями) навичками є запорукою успіху.
     В нашому інформаційному середовищі  блог школи є безпосереднім обличчям навчального закладу. При нагоді,  до роботи шкільного блогу долучаться і  учні  та створять електронну газету, напишуть кращу статтю, і поділяться найкращим фото. Маємо переконання, що діти  нашої громади мають значний розумовий  та творчий потенціал і найголовніше спільне завдання - створення оптимального середовища для   його реалізації.  

Вітаємо педагогічний колектив і учнів школи з такою чудовою подією!!! Бажаємо Вам, завжди мати актуальну інформацію на створеному ресурсі школи.  

пʼятниця, 16 грудня 2016 р.

Абазівка отримала Генеральний план

                На сьогоднішній сесії  депутати  сільської ради затвердили Генеральний план с. Абазівка.

                Проект  Генерального плану розроблений з урахуванням інтересів територіальної громади і містить принципові рішення щодо       функціонального зонування території населеного пункту, розміщення об’єктів державного, загальноміського значення, організації вулично-дорожньої мережі, інженерного обладнання, інженерної підготовки та захисту території від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони природи та історико-культурної спадщини.
                Проект «Генерального плану с. Абазівка» відповідає чинному законодавству України у галузі містобудування, Державним будівельним нормам ДБН «Склад та зміст генерального плану населеного пункту», ДБН «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень». Генеральний план пройшов всю юридичні і фінансові процедури, починаючи від  визначення виконавця робіт до громадського обговорення

вівторок, 13 грудня 2016 р.

25 грудня 2016 року

МЮЗИК- ХОЛЛ «ALLSTARS» ПРЕЗЕНТУЄ
НОВОРІЧНУ ВИСТАВУ «НОВИЙ РІК НА АЛЬФА- ЦЕНТАВРІ»


Пропонуємо вашій увазі дитяче свято присвячене зустрічі Нового Року. Це інтерактивна вистава "Новий Рік на Альфа-Центаврі" і активні ігри, веселі конкурси та вікторини, а також фотосесія з персонажами вистави. Дійство зроблене в оригінальній формі світлодіодного шоу. Костюми інопланетян вражають глядачів світловими ефектами. Сюжет вистави задуманий в незвичайній креативній формі. Персонажі казок співають і танцюють вражаючи своєю сучасною хореграфіею. Інопланетяни прилетіли на Землю шукати Діда Мороза, та потрапляють в різні казки де герої допомагають їм у пошуках Діда Мороза.Глядачі  активно беруть участь в цих пошуках. Дітям вдається також допомогти Снігуроньці звільнити Діда Мороза з полону злих героїв казок. Завдяки цьому всі можуть радісно зустріти Новий Рік і влаштувати веселу дискотеку де інопланетяни навчать  танцювати справжній Альфа-Центавровсий танок і влаштують хоровод позаземного масштабу. А Дід Мороз зі Снігуронькою проведуть конкурси та ігри і вручать призи переможцям. Також за бажанням батьків Дід Мороз може вручити кожній дитині новорічний подарунок. Діти чудово проведуть час з героями вистави і у них залишаться незабутні враження про це свято.
Вистава для дит.садка та молодшої школи 11.00
Вистава для 5-7 класів 13.00
Вхід по квитках!
Вартість квитка-40 грн

понеділок, 12 грудня 2016 р.

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібно це свято, якщо є 26 квітня - Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації.
Справа в тому, що 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.


Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день Днем ліквідатора. Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийнято, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату. Святкування було офіційно дозволено, від різних силових структур виділялася почесна варта, покладалися вінки від керівників держави, іноземних посольств і громадських організацій, але було відсутнє визнання цього дня на державному рівні.
Додання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, найважливіша з яких - недостатній для нормального життя розмір пенсії. Безпосередньо з цією проблемою пов’язана і інша - проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Тільки перші 5 тисяч з тих, хто ліквідовував аварію, офіційно стали називатися ліквідаторами, отримавши відповідні посвідчення, а з 1992 р. всім іншим видавали «корочки» постраждалих від чорнобильської катастрофи.
Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. За матеріалами http://www.dilovamova.com/

вівторок, 6 грудня 2016 р.

7 грудня - День місцевого самоврядування



Сьогодні самоврядні органи в демократичному суспільстві є важливим інститутом реального народовладдя та засобом реалізації інтересів територіальної громади. 
День місцевого самоврядування об'єднує всіх нас у спільному прагненні зробити села нашої громади   щасливими і багатими!

Саме таке прагнення має і наш депутатський корпус Абазівської сільської сілької ради очолюваний сільським  головою П.І. Міхно. 

Так, Павла Івановича було відзначено Подякою Полтавської районної ради за вагомий внесок у соціально - економічний розвиток населених пунктів Абазівської  сільської ради


Бажаємо ВСІМ представникам органів місцевого самоврядування нашої громади -  наполегливості, мужності і нових здобутків у нелегкій,і відповідальній праці, міцного здоров’я, щастя, родинного благополуччя та здійснення всіх життєвих планів, і сподівань.

неділя, 4 грудня 2016 р.

Як Абазівку від снігу звільняли

    Цього року зима видалась у нас сніжною. Так, останні дні головною задачею для  місцевого органу місцевого самоврядування стала задача "звільнення із снігового полону" вулиць і цілих населених пунктів нашої громади.
   Всі складності і перепони в роботі були оперативно вирішені. Долучилися до розчищення вулиць і провулків  населених пунктів нашої територіальної громади і  небайдужі жителі.


  Дякуємо  установам та організаціям, що долучилися до розчистки доріг і вулиць населених пунктів Абазівської сільської ради, а особливо трактористам Олександру Дем'янку,  Володимиру Воронянському,  і Володимиру Кутовому

  Приємно, що у нашій громаді вулиці розчищенні краще ніж у обласному центрі.  Давайте будемо пам'ятати, що громада формується саме  із кожного з нас. Так, лише спільними зусиллями ми досягнемо прогресу в її розвитку.


четвер, 1 грудня 2016 р.

В Абазівській ЗОШ І-ІІІ ст. розпочато заміну старих вікон на нові енергозберігаючі.

За ініціативою  сільського голови, депутатського корпусу Абазівської сільської ради та Полтавського району в  Абазівській ЗОШ І-ІІІ ст. розпочато заміну старих вікон на нові енергозберігаючі.

 Так вже сьогодні було здійснено заміну 8-ми  вікон. За 2-5 грудня заплановано виконати монтаж, принаймі, у  більшості шкільних кімнат. 

Встановлені вікна  мають енергозберігаючі склопакети, що дозволить заощадити енергоносії та зробити температуру в приміщенні школи комфортною.






Батьки учнів школи, також, долучаються до такої радісної події і допомагають працівникам школи якнайшвидше навести лад у класних кімнатах. А школярі, в свою чергу, вихваляються у якій класній кімнаті вже проведено заміну вікон. У педколективу своя радість, адже за новими вікнами  можливо з'являться нові карнизи і штори, що ще більше зробить школу охайною і привабливою.
Головне, що громада живе позитивними змінами. Ми повинні мати мету і прагнути до її досягнення.  


пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

26 ЛИСТОПАДА ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ
        День пам’яті жертв голодоморів — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні.       
О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.Згідно з соціологічними дослідженнями 2015 року, 81% українців вважають Голодомор геноцидом.         Мало знайдеться не тільки в історії України, а й світу, таких жахливих трагедій, як Голодомор 1932-1933 років, який випав на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі – України. Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.      Йшли в могилу найкращі, несли найкоштовніше, що є в нації – гени розуму, здоров’я, гени досконалості фізичної й духовної, гени милосердя, справедливості, людяності й відваги, всіх мислимих людських чеснот і талантів. Обривався вічно живий ланцюжок поколінь: українському народові, якого ніколи не щадила доля, було завдано смертельного удару.    Це була безкровна війна тоталітарної системи проти українського народу. Війна – задля того, щоб підірвати коріння волелюбної нації, винищити цілий етнос.      Уявляєте собі, щоб без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, було знищено голодом мільйони людей! Тільки дітей, зморених голодом - 3 млн. 900тис.! Ось наслідки цієї війни. І це ще не остаточний підрахунок жертв. Масове голодування селян розпочалося в грудні 1931 року і тривало вподовж 22 місяців. У 1932 році в Україні повністю вичерпалися запаси хліба, голод підкошував цілі райони й області.А вже до лютого 1933 року з України було вивезено майже все зерно.                                                         
Пам'ятайте про це!!!!!

                                     


понеділок, 21 листопада 2016 р.

О  Г  О  Л  О  Ш  Е  Н  Н  Я

22.11.2016 року з 8 год. до 17 год. буде    відсутнє електропостачання в  с.Абазівка по вул. Гоголя, Центральна (Ватутіна), Пристанційній, Білоуська в зв’язку з проведенням  ремонтних робіт.                                   

Сільвиконком



УВАГА ФОТОКОНКУРС !!!!!



неділя, 20 листопада 2016 р.

День Гідності та Свободи


Україна, 2014-й: «Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року, Революція Гідності. Це був дуже важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи», - зазначив глава держави, Петро Порошенко.
Раніше Указом від 19 листопада 2005 року № 1619/2005, Президент України Віктор Ющенко встановив свято - День Свободи. Було запропоновано святкувати це свято щорічно, 22 листопада, з метою затвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання почуттів національної гідності.
День Свободи в Україні був затверджений Президентом України Віктором Ющенко, враховуючи історичне значення революційних настроїв.
22 листопада 2004 дата початку «помаранчевої» революції в Україні, компанії загальнонаціональних протестів, мітингів, пікетів, страйків і інших акцій громадянської непокори проти свавілля влади. Події були організовані та проведені прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді - грудні 2004 року.
Акція почалася після оголошення Центральною виборчою комісією результатів другого туру президентських виборів (у результаті першого визначилися два кандидати - Віктор Ющенко і Віктор Янукович), згідно з якими переміг В.Ф.Янукович. Після рішення Верховного суду було проведено повторне голосування другого туру, в результаті якого президентом України став Віктор Ющенко.
На жаль, влада, встановлена в Україні на той момент, не змогла реалізувати більшості очікувань, покладених на неї українським суспільством.
Згодом, наступним Президентом України став Віктор Янукович. День Свободи в Україні був скасований і об’єднаний з Днем Соборності України Указом від 30 грудня 2011 №1209 / 2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" і відзначався з 2012 року - 22 січня.
Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації «братнім російським народом» Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13-го листопада 2014-го року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддаючи належне шанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004-го року і в листопаді 2013 - лютому 2014 стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору, святковий День отримав нове дихання. «Встановити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада» - йдеться в Указі № 872/2014.
В цей День наша громада приєднується до привітань на адресу всього українського суспільства! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

вівторок, 15 листопада 2016 р.

Інформує загальношкільний Батьківський комітет.
У Абазівській ЗОШ І-ІІІ ст. буде додатковий мікроскоп

http://abazivka.blogspot.com/p/blog-page_26.html

середа, 9 листопада 2016 р.

День української писемності та мови



  У 1997 році був заснований День української писемності та мови. Відповідний указ підписав тоді президент Леонід Кучма. Це свято було засноване на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов'янської писемності.
 Сьогодні українські вчені вважають, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох слов'янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Але її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого письма.
  Віхами історичного розвитку культури освіти книжкової справи в Україні безумовно є видатні пам’ятки українського народу, такі як «Реймське» Євангеліє, вивезене до Франції дочкою київського князя Ярослава Мудрого Анною, «Остромирове Євангеліє», що вважається найдавнішньою і точно датованою пам’яткою рукописного мистецтва, «Київський Псалтир».
 Мова — це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова — це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова — це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня інтелектуальна і мислительська діяльність народу. (О.Олесь).

понеділок, 31 жовтня 2016 р.

Батьки допомогають школі

 Загальношкільний  Батьківський комітет допомогає Абазівській ЗОШ І-ІІІ ст.   Так у вересні цього року  визначено   потребу у необхідному спортивному інвентарі. За результатами аналізу здійснено придбання і транспортування до  школи із  залученням   коштів фонду розвитку школи ( фонд формується  батьками учнів).

Спортивний інвентар


Представники Батьківського комітету школи 
 Дякуємо всім небайдужим, хто долучився до цієї події  та  батькам , що формують фонд розвитку школи!!!

Детально:

четвер, 27 жовтня 2016 р.

28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників.

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ні хто не забутий!», «Ні що не забуто!». Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!
З метою закріпити й увіковічити історичну пам’ять написано і пишуться маса книг, документальна і художня література. Відзнято безліч відеоматеріалу. Все це доступно, лише уходять справжні свідки тих давніх подій, які назавжди змінили світ. Ми не будемо забувати їх свідоцтва!
                                         

У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 - го року, Львівсько-Сандомирська - з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.
До кінця війни залишалося ще пів року. Будемо пам’ятати!
День визволення України від фашистських загарбників був вписаний тоді до національного календаря сучасної України. Це відобразилося, за даними проекту  в Указі Президента незалежної України № 836 від 20-го жовтня 2009-го року.
Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.
З Днем визволення України!

АБАЗІВСЬКИЙ СІЛЬСЬКИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ
ЗАПРОШУЄ

28 ЖОВТНЯ O 21:00
НА

                                                       Halloween Patty



ПРИЙДИ У НАЙКРАЩОМУ КОСТЮМІ  ТА ОТРИМАЙ ПРИЗ

вівторок, 25 жовтня 2016 р.

Конкурс малюнку «Ми проти насильства і жорстокості»
оголошує Полтавський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»
До участі у конкурсі запрошуються діти Полтавського району, які виховуються у родинах, що опинились в складних життєвих обставинах, учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, багатодітних, прийомні сім’ях та дитячому будинку сімейного типу, віком від 6 до 17 років
Умови участі у конкурсі

середа, 12 жовтня 2016 р.

День захисника України

 День захисника України 

 14 жовтня 2016 року


Про субсидії


8 вересня 2016 року Урядом прийнято постанову № 635 «Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (набрала чинності 21.09.2016).


четвер, 6 жовтня 2016 р.

О Г О Л О Ш Е Н Н Я

 Повідомляємо Вам, що 8 жовтня 2016  року  з  08.00  буде здійснюватись безкоштовний вивіз  твердих побутових відходів.  Шановні жителі с. Абазівки, збір відходів  буде проводитись на транспорт - трактор з причіпом чи автомобіль, що буде здійснювати рух по Вашій вулиці. Пам'ятайте, що завантаження побутового сміття здійснюють, саме, власники домогосподарств відповідних вулиць. Будьте ввічливими, організованими і  допомогайте  літнім та одиноким жителям.




середа, 5 жовтня 2016 р.


Полтавська районна рада та Мачухівська сільська рада 
запрошують всіх на Cвяткування Дня села Мачухи
7-9 жовтня 2016 року

Деталі (час, захід і місце проведення) за лінком; http://poltrayrada.gov.ua/News/zaproshennya/


понеділок, 3 жовтня 2016 р.


Для батьків учнів школи оновлено інформацію на сторінці - загальношкільного батьківського комітету:  http://abazivka.blogspot.com/p/blog-page_26.html

середа, 28 вересня 2016 р.

Генеральний план с. Абазівка буде затверджено

          Сьогодні відбулося засідання архітектурно - містобудівної ради при Управлінні містобудування  та архітектури Полтавської обласної державної адміністрації.  На розгляд ради було представлено проект Генерального плану с. Абазівки, що був підготовлений ТОВ "Консультаційний центр". 
      Проект розроблений з метою створення сприятливого середовища життєдіяльності і сталого розвитку населеного пункту, забезпечення екологічної і техногенної безпеки, збереження природної і культурної спадщини відповідно з вимогами чинного законодавства.

       Проектним рішенням передбачається покращення наявних умов проживання за рахунок збільшення обсягів садибного житлового будівництва. Як наголошує представник «Консультаційного центру» Юлія Грановська, громадський центр села розглядається генеральним планом як багатофункціональна планувальна структура і містить у собі адміністративні установи, заклади торгово-комерційного, культурно-побутового обслуговування, культові споруди.
 Голова Абазівської сільської ради Павло Міхно ознайомив представників архітектурно - містобудівної ради про етапи громадських обговорень проекту Генерального плану села   і  доцільність розширення меж населеного пункту. 
                        
   Зацікавленість  та  конкретизація деталей Генерального плану с. Абазівку  викликала жваве обговорення. Так, було наголошено на важливе історичне значення центру села.  Рішенням архітектурно - містобудівної ради при Управлінні містобудування  та архітектури Полтавської ОДА  рекомендовано направити Генплан с. Абазівка до розгляду і затвердження.
УВАГА!!!

На нашому  інформаційному блозі Абазівської сільської ради додатково створено сторінку - 
Загальношкільного батьківського комітету Абазівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Перегляд можливий за наступним лінком: http://abazivka.blogspot.com/p/blog-page_26.html або через пошук на головній сторінці інформаційного блогу.





понеділок, 26 вересня 2016 р.

26 вересня відзначається Європейський день мов, як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Дійсно, зараз стає все більше і більше людей, які вільно розмовляють, як мінімум, однією іноземною мовою.

Феномен володіння іноземними мовами вивчається вже давно. Чому деяким людям так важко дається рідна мова, а інші з легкістю сприймають одразу кілька іноземних? Чи є це результатом напруженої праці або достатньо генетичної схильності?
Звичайно, талант важливий, як і в будь-якій іншій сфері. З іншого боку, ще в XVIII-XIX століттях було модно в суспільстві блиснути знаннями - і ні-ні, та ввернути слівце з французької, німецької або латиною. Знання хоча б однієї іноземної мови вважалося нормою.
В європейських інститутах офіційно рівноправно використовуються наступні мови: англійська, болгарська, угорська, грецька, датська, ірландська, іспанська, італійська, латиська, литовська, мальтійський, німецька, нідерландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, фінська, французька, чеська , шведська, естонська.
Всі рішення, що приймаються офіційними органами ЄС, перекладаються на всі офіційні мови, і громадяни ЄС мають право звертатися до органів ЄС та отримувати відповідь на свої запити на будь-якій з офіційних мов.
На заходах на вищому рівні вживаються заходи щодо здійснення перекладу виступів учасників на всі офіційні мови (за необхідності).
Незважаючи на декларовану рівноправність усіх мов Союзу, з розширенням кордонів ЄС все частіше спостерігається «європейська двомовність», коли фактично в роботі інстанцій (за винятком офіційних заходів) використовуються в основному англійська, французька і, меншою мірою, німецька - при цьому будь-які інші мови використовуються в залежності від ситуації.
Збереження і розвиток мов, включаючи малі, декларується в якості офіційної мовної політики Євросоюзу. Серед способів досягнення цього зазвичай називаються вивчення більше ніж однієї іноземної мови і продовження вивчення мов в зрілому віці.

понеділок, 12 вересня 2016 р.

Змагання з рибної ловлі

10 вересня    в  с. Супрунівка   відбулись змагання з рибної ловлі. 
Організатором змагань є Полтавська районна організація ВФСТ «Колос» . Підтримали ідею   та допомогли  в проведенні   заходу   депутат Полтавської районної  ради  Григорій Рябокінь   та    голова «Громади Супрунівських рибалок»    Юрій  Гусаренко.

У змаганнях прийняли участь 17 рибалок - любителів    з  Полтавського району.




За результатами змагань призові місця розподілилися наступним чином :
1 місце  виборов     Сергій  Жуков (Первинний мисливський колектив , с. Абазівка  ),  2 місце  у   Антона Лебідя ( с. Божківське), 3 місце також у  представника  Надержинщинської сільської ради    Сергія   Козки.



У номінації наймолодший учасник змагань Олександр Голяник був нагороджений    кубком. 
 У номінації  найменша виловлена риба   нагородили Дмитра Козаря.